KONST / Litografier / Färglitografi 13581187
nr 1358 1187
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerade, 200-upplaga. Motivet: 23x19-25x35cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 november 2020
kl 19:44:12
500 kr
600 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren